• Latvian
  • English (United Kingdom)
About us

Mūs atbalsta

Audzētava
''Kenventaki '' Drukāt E-pasts
Šo brīnišķīgo, balto suņu komandu vadīt uzticēts man -Ramonai Kārkliņai. Mans kopējais kinoloģiskais stāžs ir no 1982.gada. Divdesmit divus no tiem nodarbojos ar amerikāņu kokerspanielu audzēšanu.
Taču no 2002. gada decembra mūsu, sešu cilvēku sirdis ir iekarojuši pieci brīnišķīgie, spēcīgie, mundrie un graciozie dzīvnieki - SAMOJEDU SUŅI, vai arī kā visā pasaulē tos mīļi uzrunā SAMMIJI.
   
 
Audzētavas filozofija Drukāt E-pasts

Audzētavas Kenventaki suņiem tiek saglabāts samojeda iedzimtais un dabīgais izskats.

Kategoriski neatzīstam samojedu cirpšanu un mākslīgu izskaistināšanu. Jo šādu darbību rezultātā senās šķirnes pārstāvji no darba suņiem pārtop dekoratīvā šķirnē.

Šāda pārtapšana, mūsuprāt, nav pieļaujama, jo tādējādi tiek nodots un iznīcināts senču atstātais mantojums. Jau no 14. gadsimta samojedu šķirne ir primitīva un izvairījusies no cilvēka "izskaistināšanas" un pārveidošanas".

21. gadsimta audzētājiem vajadzētu to respektēt un atcerēties, ka samojeds nav greznumlieta, bet gan uzticams, vitāls ģimenes draugs, darba suns. Suns, kurš senatnē ganījis ziemeļbriežus, medījis baltos lāčus un palīdzējis izdzīvot cilvēkiem skarbajos dabas apstākļos.

Cienīsim savus suņus viņu senču mantojuma dēļ. Ļausim viņiem būt ģimenes locekļiem, nevis greznumlietiņām, pakļautām mistiskiem modes un cilvēku untumiem. Audzētavā "Kenventaki" Jūs sastapsiet dabīgus, necirptus samojedus, kādi tie ir radīti no dabas un kuru šķirnes aprakstu nosaka FCI atzītie standarti.