• Latvian
  • English (United Kingdom)
Mīti un patiesība / Senāk un tagad

Mūs atbalsta

Senāk un tagad


Ko samojeds dara šodien Drukāt E-pasts

Kā darba sunim samojedam nepieciešams uzdevums. Ja tas netiek dots, tad inteliģentais un aktīvais suns izdomā sev izklaides pats. Dažreiz šīs paša izdomātās nodarbes noteikti radīs jūsos nepatiku. Daži samojedi adoptē kādu rotaļlietu, kaulu, pat kaķēnu, ko nēsāt un mīļot visu dienu. Kad tas būs apnicis, viņš var uzrunāt citu suni: "Paskaties, kas man ir. Nāc un paņem, ja vari!" Atstāts viens un bez nodarbes viņš var nolemt pārlidot pāri sētām, izskrieties pie kaimiņiem un mesties prom meklēt izpriecas.
Lisas Petersones samojeds Dream jokojās ar trauku mazgājamo mašīnu. Kad ģimene atgriežas mājās no darba, liels bija viņu pārsteigums ieraugot svaigi nomazgātos traukus kārtīgi novietotus dārzā. Tie bija izņemti no trauku mazgājamās mašīnas un caur suņu durtiņām glīti sarindoti zālājā. Sākumā Liza apsūdzēja savu vīru, ka viņš nav aizvēris trauku mazgājamo mašīnu. Vīrs atkārtoti uzvēra uz to, ka skaidri atceras, ka mašīnu ir aizvēris. Strīda laikā viņi pamanīja, kā Dream pieiet pie mašīnas un atver tās durvis. Dream iztukšoja mašīnu vairākas reizes, bet nekad neko nesaplēsa. ( Pat Hill Goodrich "The Savy Samoyed").
Kad Piksijai un viņas dēlam Tompsonam iedod biskvīta kaulu, jaunulim patīk to paturēt un apbrīnot pirms ēšanas. Piksija ātri apēd savu gardumiņu un tad skrien riedama pie durvīm. Tompsons momentā nomet savu kaulu un skrien palīgā noķert iebrucēju, par kuru ziņo Piksija. Bet Piksija pa to laiku veikli atgriežas, paķer gardumiņu un notiesā arī to. ( Pat Hill Goodrich "The Savy Samoyed").

 
Ko samojeds darīja senāk Drukāt E-pasts

Senatnē suņi sildīja savus saimniekus, vilka kamanās viņu mantas pa ledainajām takām, dzina mežonīgos ziemeļbriežu barus uz nometnēm un sargāja apmetnes no klaiņojošiem vilku bariem. Ja arī tas šķiet par maz, tad samojedi palīdzēja medīt polārlāčus – neremdināmu un rijīgu ziemeļu postu. Uzlūkojot samojedu, jāatceras, ka Jūsu priekšā nav tikai skaistums un grācija, bet gan arī spēks, drosme un vitalitāte.
Kā vēsta senas grāmatas samojedi bieži vien tika sūtīti vieni paši, lai aplenktu un atgrieztu nometnē mežonīgos ziemeļbriežus. Viņiem jau tajā laikā bija attīstīts pārsteidzošs intelekts, jo suņi paši pieņēma lēmumus un jāizstrādā sava stratēģija. Reizēm suņi bija prom no nometnes pat vairākas dienas. Kāds vēstījums stāsta par vīru, kurš ielūzis ledū brīdī, kad šķērsoja upi. Samojedu barvedis ātri aptvēra situāciju un ļoti uzmanīgi veda suņu pajūgu pie ielūzušā ledus malas tā, lai vīrs varētu saķert kamanu slieci un suņi izvilka viņu, tādējādi glābjot viņa dzīvību.

 
Kas ir samojeds Drukāt E-pasts

Sammijs – smaidīgā seja. Draugs, kad pasaule nesaprot. Suns, kurš var dzīvot it visur, pieņemt Jūsu dzīves stilu un piedalīties faktiski visās aktivitātēs. Galvenā prioritāte samojeda dzīvē ir rūpēties par savu ģimeni un piedalīties it visā ar lielu prieku, pat ejot uz vizīti pie ārsta.

     DELFI Mans Draugs