• Latvian
  • English (United Kingdom)
Noderīga informācija / Kā tikt pie suņa ?

Mūs atbalsta

Kā tikt pie suņa ? Drukāt E-pasts

 

   Ikviens bez liekas domāšanas teiks pareizo atbildi-jānopērk.  :)

Bet kur?

Latvijas kinoloģiskajā  federācijā (LKF)  kura ir vienīgā attiecīgā profila organizācija Latvijā, kura pārstāv Latvijas kinoloģiju FCI, (www.fci.be)  lielākajā pasaules suņu audzētāju organizācijā. LKF ciltsrakstus atzīst vairāk par 80 pasaules valstīm.
Latvijas kinoloģiskā federācija vienīgā Latvijā veic suņiem veselības pārbaudes (acu, locītavu slimībām), lai neļautu vairoties slimiem dzīvniekiem un kucēni būtu veseli. Tikai Latvijas kinoloģiskajā federācijā reģistrētie suņi var piedalīties visdažādākajās starptautiskajās izstādēs, kuras rīko vadošās kinoloģiskās organizācijas pasaulē - FCI klubi, Amerikas Kennel Klubs un Kennel Klubs ( Lielbritānija).

Diemžēl līdztekus LKF/FCI organizācijai,pēdējā laikā ir uzradušies pseidokinoloģiskie uzņēmumi.

Tātad cerams, ka esat izvēlējušies tieši  mūsu  LKF  klubu ,  kucēna iegādei! Bet kuru suni izvēlēties? Tas tiešām ir grūts jautājums,tas jāizšķir pašam nākamā kucēna saimniekam pašam pēc savas gaumes un apstākļiem,un protams kucēna iegādei ir jābūt akceptētai no visiem ģimenes ļocekļiem kuriem būs jādzīvo kopā ar četrkājaino draugu! 

Kas jāzina nākamajam saimniekam pērkot kucēnu.

Audzētājs Kucēnus drīkst pārdot kad kucēni ir pilnas 8 nedēļas veci, un tikai pēc kluba kinologa pārbaudes-aktēšanas-apstiprināta akta. Iegādājoties  kucēnu, saimnieks saņem pirkšanas-pārdošanas līgumu, kas garantē ka esat iegādājies tīršķirnes kucēnu. Ja kucēna māte pirms sapārošanas ir pareizi vakcinēta, tad viņas bērniem būs dabīga imunitāte pret biežāk sastopamajām slimībām, tā saglabāsies pat līdz zīdīšanas beigām,taču kad kucēniem ir laiks doties uz jaunajām mājām tiem jābūt vakcinētiem, kā arī jābūt veiktai divreizējai pret parazītu profilaksei, un ar identifikāciju-mikročupu, visas manipulācijas tiek atzīmētas veterinārājā grāmatiņā kura tiek atdota nākamā kucēna saimniekam.

Pārbaudiet kucēna vecāku ciltsrakstus, vakcinācijas, veselības pārbaudes sertifikātus (šķirnēm kurām ir obligāta šī prasība,lai izmantotu vaislā ). Kucēna izvēle ir atbildīgs solis. Izvēloties kucēnu pārliecinieties, ka viņš ir dzīvespriecīgs,interesējas par apkārtni, nav bailīgs u.t.t. Ja neesat pārliecināti par sevi, paņemiet līdzi kādu speciālistu, kurš palīdzēs jums izvēlēties.

Tātad ja šie nosacījumi NAV izpildīti,tad iesakām stingri padomāt vai ir vērts tērēt līdzekļus par ko nezināmu, bez garantijas, ka jūs nopērkat veselu kucēnu!

Kenventaki .