• Latvian
  • English (United Kingdom)
Audzētava

Mūs atbalsta

Audzētava
''Kenventaki '' Drukāt E-pasts
Šo brīnišķīgo, balto suņu komandu vadīt uzticēts man -Ramonai Kārkliņai. Mans kopējais kinoloģiskais stāžs ir no 1982.gada. Divdesmit divus no tiem nodarbojos ar amerikāņu kokerspanielu audzēšanu.
Taču no 2002. gada decembra mūsu, sešu cilvēku sirdis ir iekarojuši pieci brīnišķīgie, spēcīgie, mundrie un graciozie dzīvnieki - SAMOJEDU SUŅI, vai arī kā visā pasaulē tos mīļi uzrunā SAMMIJI.
 
Audzētavas filozofija Drukāt E-pasts

Audzētavas Kenventaki suņiem tiek saglabāts samojeda iedzimtais un dabīgais izskats.

Kategoriski neatzīstam samojedu cirpšanu un mākslīgu izskaistināšanu. Jo šādu darbību rezultātā senās šķirnes pārstāvji no darba suņiem pārtop dekoratīvā šķirnē.

Šāda pārtapšana, mūsuprāt, nav pieļaujama, jo tādējādi tiek nodots un iznīcināts senču atstātais mantojums. Jau no 14. gadsimta samojedu šķirne ir primitīva un izvairījusies no cilvēka "izskaistināšanas" un pārveidošanas".

21. gadsimta audzētājiem vajadzētu to respektēt un atcerēties, ka samojeds nav greznumlieta, bet gan uzticams, vitāls ģimenes draugs, darba suns. Suns, kurš senatnē ganījis ziemeļbriežus, medījis baltos lāčus un palīdzējis izdzīvot cilvēkiem skarbajos dabas apstākļos.

Cienīsim savus suņus viņu senču mantojuma dēļ. Ļausim viņiem būt ģimenes locekļiem, nevis greznumlietiņām, pakļautām mistiskiem modes un cilvēku untumiem. Audzētavā "Kenventaki" Jūs sastapsiet dabīgus, necirptus samojedus, kādi tie ir radīti no dabas un kuru šķirnes aprakstu nosaka FCI atzītie standarti.

 
Mūsu sammiju audzētava ir pavisam jauna Drukāt E-pasts

 

Pirmais sammijs atlidoja 2002.gadā no Čehijas audzētavas "VIDNAVSKA ZARE". Tieši pirms baltajiem Ziemassvētkiem ieradās kucīte ALBA ARABELLA VIDNAVSKA ZARE. Arabella ar savu labestību un raksturīgo sammiju iezīmi - smaidu, lika mūsu ģimenei biežāk smaidīt un kļūt pozitīvākiem.
Pēc gada devāmies pēc nākošā sammija uz Slovākiju. No brīnišķīgajiem audzētājiem Janas, Mario un Jankas, viņu audzētavā "YOSHI and US", iegādājāmies pūkainīti
AMACHO OF XAMBA YOSHI AND US.
Arī mīlule DREAM OWL XAMBA YOSHI AND US, "ģimenē" saukta par PŪCI, tika atvesta no šis brīnišķīgās audzētavas. Abu šo mīluļu mamma Humoresque Snowy Xamba ir Pasaules uzvarētāja – WW06! Mēs ļoti lepojamies! Mūsu ceturtais sammijs BERIMORS KENVENTAKI ir pilntiesīgs audzētavas "Kenventaki" pārstāvis un "šefiņš". un visbeidzot  jaunākā sammijmeitene ENDŽIJA :-) un jaunais sammijpuika no Čehijas  JARED KENVENTAKI Vidnavska Zare :)

2008.gada 26.janvārī baltajai ''Kenventaki" samojedu saimei pievienojās jauns draugs ,maziņa papillon meitene Podziņa-  GREIP GINGER AURIE HONEY !
Šajā mājas lapā Jūs neredzēsiet profesionālu fotogrāfu uzņemtus suņu attēlus, bet gan ar mīlestību tvertus mirkļus no sammiju ikdienas gaitām. Tie Jums sniegs nelielu, bet patiesu priekšstatu par samojedu suņiem un ar viņiem saistītajām aktualitātēm Latvijā un citās valstīs. Ja pēc mājas lapas apmeklējuma radīsies interese par šo brīnišķīgo šķirni, esiet laipni aicināti viesos audzētavā "KENVENTAKI".